O společnosti

Společnost OPTOKON a.s. je předním světovým výrobcem a dodavatelem aktivních a pasivních prvků pro vláknovou optiku. Naší specializací je výstavba  a měření optických datových sítí a dodávka zodolněných komponentů pro taktická vojenská řešení. Produkty firmy OPTOKON lze nalézt v průmyslových aplikacích a u ozbrojených sil po celém světě.

Společnost OPTOKON, a.s. byla založena v roce 1991 v ČR v Jihlavě, kde se nachází vedení společnosti, výrobní závod, kalibrační laboratoř a vývojové pracoviště. OPTOKON je držitelem platného certifikátu systému řízení kvality ISO 9001. Struktura společnosti OPTOKON je založená na maticové organizaci skládající se z šesti výrobních divizí a regionálně řízených poboček pro uspokojení požadavků zákazníků.

Tajemství našeho úspěchu je včasné uspokojování potřeb zákazníků, dodávka kvalitních výrobků za přiměřenou cenu a nabídka služeb na světové úrovni. OPTOKON si vytváří se svými zákazníky dlouhodobé vztahy a nabízí jim širokou škálu služeb, včetně aplikační podpory, produktového školení, technické podpory a instalace.

Naši zákazníci důvěřují výrobkům OPTOKON více než 20 let. Každý výrobek dodáváme tak jak jsme slíbili a náš tým profesionálů pomáhá nalézt řešení, která potřebujete.

Servisní středisko OPTOKON provádí opravy a servis měřicích přístrojů a zařízení pro vláknovou optiku.

OPTOKON Jihlava je též mateřskou společností tzv. "OPTOKON GROUP" skupiny. Zásluhou strategického investování do obchodních aktivit po celém světě se "OPTOKON GROUP" stala jedním z předních dodavatelů pasivních komponentů vláknové optiky a vybavení pro datové sítě. OPTOKON GROUP je také základem mezinárodní distribuční sítě produktů a služeb OPTOKON.

Díky stále se zvyšující úrovni technického vzdělání pracovníků a vybavení firmy špičkovou technologií se OPTOKON podílí na mnoha nových projektech ve spolupráci s nejvýznamnějšími světovými firmami v oblasti vláknové optiky.